
XIAOMI REDMI NOTE 14 Pro 8GB/256GB OCEAN BLUE
Endirimi 12 aya 0% böl
4.3
0
3149
Yüksək performans, sərfəli qiymət
Redmi Note 14 Pro+ 5G, yüksək performans, gözəl dizayn və cəlbedici qiymətə görə mükəmməl bir smartfondur. Həm gündəlik istifadə, həm də oyunlar üçün ideal seçim ola bilər. Kamera sisteminin gücü və sürətli yükləmə xüsusiyyətləri onu rəqiblərindən bir addım irəli aparır. Xiaomi, bu modeldə müasir texnologiyaları istifadəçi dostu şəkildə təqdim edərək, mobil telefon bazarındakı mövqeyini daha da gücləndirir.
Ümumi xüsusiyyətlər |
|
|---|---|
| Növü | Smartfon |
| SIM kart sayı | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM, dual stand-by) |
| Yaddaş | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| Korpusun materialı | Ön şüşə (Gorilla Glass Victus 2), plastik arxa və ya silikon polimer arxa (eko dəri), alüminium çərçivə |
| Çəki | 190 qr |
| Ölçülər | 162.3 x 74.4 x 8.4 mm |
Üstünlüklər |
|
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | Android 14 |
| Əməliyyat sistemin versiyası | Android 14, up to 3 major Android upgrades, HyperOS |
| Prosessor | Mediatek Helio G100 Ultra (6 nm) |
| Prosessor tezliyi | Octa-core (4x2.5 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Qrafik prosessor | Mali-G57 MC2 |
| Nüvə sayı | 8 |
| Bağlantı | LTE / NFC |
| Kamera | 200 MP+8 MP+2 MP |
| Ön kamera | 32 MP |
| Video (əsas kamera) | 4K@24/30fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS, OIS |
| Video (ön kamera) | 1080p@30/60fps |
| Ekran | AMOLED |
| Ekran ölçüsü (düym) | 6.67 düym |
| Ekran ölçüsü (piksel) | 1220 x 2712 |
Əlavə |
|
|---|---|
| Batareya tutumu (mAh) | 5500 |
| Batareya növü | Non-removable Li-Po |
| Sürətli şarj | 45 W |



Rəylər