Nə üçün Samsung Galaxy S22 Ultra? Yeni flaqmanı indi əldə etmək üçün 6 səbəb.

Ümumi xüsusiyyətlər |
|
|---|---|
| Növü | Smartfon |
| SIM kart sayı | 2, Nano SIM + eSIM |
| Yaddaş | 256 GB |
| RAM | 12 GB |
| Korpusun materialı | Alüminium və şüşə |
| Ölçülər | 163.6 × 78.1 × 7.9 mm |
Üstünlüklər |
|
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | Android |
| Əməliyyat sistemin versiyası | Android 16 |
| Şəbəkə | 5G |
| Prosessor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy |
| Nüvə sayı | 8 |
| Kamera | 50 MP + 200 MP + 50 MP + 10 MP |
| Ön kamera | 12 MP |
| Video (əsas kamera) | 8K - 1080p, 30-240 kadr/s |
| Video formatı | 8K / 4K / 1080p |
| Video asta çəkiliş | var |
| Ekran | Dynamic AMOLED 2Х |
| Ekran ölçüsü (düym) | 6.9 |
| Ekran ölçüsü (piksel) | 1440 × 3120 |
| Qorunma dərəcəsi | IP68 |
| Giriş interfeysləri | USB Type-C |
Əlavə |
|
|---|---|
| Enerji toplama növü | USB Type-C |
| Enerji yığma gücü | 60 Vt |
| Qulaqlıq interfeysi | USB Type-C |

Rəylər