Nə üçün Samsung Galaxy S22 Ultra? Yeni flaqmanı indi əldə etmək üçün 6 səbəb.

Ümumi xüsusiyyətlər |
|
|---|---|
| Növü | Smartfon |
| SIM kart sayı | Nano SIM, 2 |
| Yaddaş | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| Korpusun materialı | Ön şüşə, arxa/çərçivə plastik |
| Çəki | 187 qr |
| Ölçülər | 163.7 x 75.8 x 8 mm |
Üstünlüklər |
|
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | Android |
| Əməliyyat sistemin versiyası | Android 15 |
| Prosessor | Mediatek Dimensity 7400 (4 nm) |
| Prosessor tezliyi | Octa-core (4x2.6 GHz Cortex-A7) |
| Qrafik prosessor | Mali-G615 MC2 |
| Kamera | 64MP + 8MP |
| Ön kamera | 13 MP |
| Video formatı | 4K@30fps |
| Ekran | AMOLED |
| Ekran ölçüsü (piksel) | 1224 x 2720 |
| Qorunma dərəcəsi | Sudan və tozdan qorunma |
| Giriş interfeysləri | USB Type-C 2.0, OTG |
Əlavə |
|
|---|---|
| Batareya tutumu (mAh) | 5500 |
| Bluetooth versiyası | 5.4, A2DP, LE |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dua |
| Naviqasiya sistemi | GPS, GLONASS, GALILEO |

Rəylər