Nə üçün Samsung Galaxy S22 Ultra? Yeni flaqmanı indi əldə etmək üçün 6 səbəb.

Ümumi xüsusiyyətlər |
|
|---|---|
| Növü | Smartfon |
| SIM kart sayı | 2, Nano SIM |
| Yaddaş | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
Üstünlüklər |
|
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | Android 12 |
| Şəbəkə | 3G, 4G, 5G |
| Prosessor | Mediatek Dimensity 8100-Ultr |
| Prosessor tezliyi | 2.85 GHz |
| Qrafik prosessor | Mali-G610 MC6 |
| Nüvə sayı | 8 |
| Bağlantı | NFC |
| Kamera | 108 MP + 8 MP + 2 MP / 5x-ə qədər zoom / avtofokus |
| Ön kamera | 20 MP |
| Video (əsas kamera) | 4K - 1080p, 30-240 kadr/s / 5x-ə qədər zoom |
| Video (ön kamera) | 1080p@30/60fps, HDR |
| Ekran | AMOLED |
| Ekran ölçüsü (düym) | 6.67 |
| Ekran ölçüsü (piksel) | 1220 × 2712 |
Əlavə |
|
|---|---|
| Batareya tutumu (mAh) | 5000 mAh |
| Batareya növü | Li-Po |
| Sürətli şarj | 120W |
| Bluetooth versiyası | 5.3 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Enerji toplama növü | USB Type-C |
| Enerji yığma gücü | 120 Vt |
| Qulaqlıq interfeysi | USB Type-C |
| İstehsal tarixi | 2022 |
| Naviqasiya sistemi | GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Digər | İnfraqırmızı port, üz tanıma, sürətli enerji yığma, giroskop, işıq sensoru, yaxınlaşdırma sensoru, optik sabitləşmə |

Rəylər