Xiaomi Redmi 12 8/256GB
18 AY 0%
4.2
0
1705
Ümumi xüsusiyyətlər |
|
|---|---|
| Növü | Smartfon |
| SIM kart sayı | 2, Nano Sim |
| Yaddaş | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Var |
Üstünlüklər |
|
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | Android 13 |
| Şəbəkə | 3G, 4G |
| Prosessor | MediaTek Helio G88 (12nm) |
| Prosessor tezliyi | 2.0 GHz |
| Nüvə sayı | 8 |
| Bağlantı | NFC |
| Kamera | 50 MP + 8 MP + 2 MP / Avtofokus |
| Ön kamera | 8 MP |
| Video (əsas kamera) | 1080p, 30 kadr/s |
| Ekran | IPS LCD |
| Ekran ölçüsü (düym) | 6.79 |
| Ekran ölçüsü (piksel) | 1080 × 2640 |
Əlavə |
|
|---|---|
| Batareya tutumu (mAh) | 5000 mAh |
| Batareya növü | Li-Po |
| Sürətli şarj | Var |
| Bluetooth versiyası | 5.3 |
| Enerji toplama növü | USB Type-C |
| Enerji yığma gücü | 18 Vt |
| Qulaqlıq interfeysi | 3.5 mm (mini jack) |
| İstehsal tarixi | 2023 |
| Digər | İnfraqırmızı port, tozkeçirməzlik, IP53 qorunma dərəcəsi, işıq sensoru, yaxınlaşdırma sensoru, akselerometr, |
Rəylər