Nə üçün Samsung Galaxy S22 Ultra? Yeni flaqmanı indi əldə etmək üçün 6 səbəb.

Ümumi xüsusiyyətlər |
|
|---|---|
| Növü | Smartfon |
| SIM kart sayı | Nano-SIM, eSIMŞ Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Yaddaş | 256 GB |
| RAM | 12 GB |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Yox |
| Çəki | 170/172 qr |
Üstünlüklər |
|
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | Android 13 |
| Şəbəkə | 5G |
| Prosessor | MediaTek Dimensity 7030 (6nm) |
| Prosessor tezliyi | Octa-core (2x2.5 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Qrafik prosessor | Mali-G610 MC3 |
| Bağlantı | GSM / HSPA / LTE /NFC |
| Kamera | 50 MP+13 MP |
| Ön kamera | 32 MP |
| Video (əsas kamera) | 4K@30fps, 1080p@30/60/120/240fps, gyro-EIS |
| Video (ön kamera) | 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Ekran | P-OLED |
| Ekran ölçüsü (düym) | 6.55 |
| Ekran ölçüsü (piksel) | 1080 x 2400 |
Əlavə |
|
|---|---|
| Batareya tutumu (mAh) | 5000 mAh |
| Batareya növü | Li-Po |
| Bluetooth versiyası | 5.4 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, tri-band, Wi-Fi Direct |
| Enerji toplama növü | USB Type-C 2.0, OTG |
| Enerji yığma gücü | 68 W |
| İstehsal tarixi | 2023 |
| Naviqasiya sistemi | GPS, GLONASS, GALILEO |

Rəylər