Nə üçün Samsung Galaxy S22 Ultra? Yeni flaqmanı indi əldə etmək üçün 6 səbəb.

Ümumi xüsusiyyətlər |
|
|---|---|
| Növü | Smartfon |
| SIM kart sayı | Nano-SIM eSIM/ Dual eSIM Dual SIM |
| Yaddaş | 256 GB |
| RAM | 12 GB |
| Çəki | 196 qr |
| Ölçülər | 158.5 x 75.9 x 7.7 mm |
Üstünlüklər |
|
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | Android 14, One UI 6.1 |
| Şəbəkə | 5G |
| Prosessor | Exynos 2400 (4 nm) - International |
| Prosessor tezliyi | 8-core (1x3.39GHz Cortex-X4 & 3x3.1GHz Cortex-A720 & 2x2.9GHz Cortex-A720 & 2x2.2GHz Cortex-A520) |
| Qrafik prosessor | Xclipse 940 |
| Bağlantı | LTE / NFC |
| Kamera | 50 MP+10 MP+12 MP |
| Ön kamera | 12 MP |
| Video (əsas kamera) | 8K@24/30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS |
| Video (ön kamera) | 4K@30/60fps, 1080p@30fps |
| Ekran | Dynamic LTPO AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 2600 nits |
| Ekran ölçüsü (düym) | 6.7 düym, 110.2 sm2 |
| Ekran ölçüsü (piksel) | 1440 x 3120 pixel |
| Qorunma dərəcəsi | IP68 |
Əlavə |
|
|---|---|
| Batareya tutumu (mAh) | 4900 mAh |
| Batareya növü | Li-Ion |
| Sürətli şarj | 45W |
| Bluetooth versiyası | 5.3 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, tri-band, Wi-Fi Direct |
| Enerji toplama növü | USB Type-C 3.2, OTG |
| Enerji yığma gücü | 15W |
| Qulaqlıq interfeysi | 3.5mm jack |
| İstehsal tarixi | 2024 |
| Naviqasiya sistemi | GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| Digər | Barmaq izi (ekran altında, ultrasəs), akselerometr, giroskop, yaxınlıq, kompas, barometr |

Rəylər